09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

آموزش نحوه افتتاح حساب وایز و انتقال پول از طریق آن 

ترانسفر (انتقال) پول با وایز

سامانه وایز، یک سیستم انتقال مالی بین الملل است که ارز مورد نظر شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین کارمزد، انتقال می دهد. حساب وایز یک سیستم انتقال مالی بین المللی می باشد که در سراسر جهان کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. این پلتفرم در سال 2011 و توسط دو نفر به نام های کارمن و هنریکس تاسیس گردید.

از آنجایی که حساب وایز، کاربران فعال بسیار زیادی را جذب کرده است، از این پلتفرم در انتقال های مالی بسیاری در سراسر جهان استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم تا نحوه افتتاح حساب و انتقال پول را از طریق این سیستم به شما آموزش دهیم. اگر شما نیاز به انتقال پول به خارج از کشور دارید، خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می شود. با ما تا پایان همراه باشید.

با استفاده از سیستم انتقال مالی وایز، هزینه تبدیل ارز، حذف خواهد شد.

وایز چیست؟

در گذشته انتقال پول با مشکلات متعددی روبرو بود. به عنوان مثال شما اگر می خواستید مبلغی به یورو به حسابی در انگلیس واریز کنید، باید علاوه بر هزینه انتقال وجه، هزینه تبدیل ارز ریال به یورو را نیز پرداخت می کردید.

با تاسیس پلتفرم وایز، این مشکل کاملا حل گردید. از آنجایی که وایز در اکثر کشورها شعبه دارد، شما برای انتقال پول لازم نیست هزینه تبدیل را بدهید و تنها هزینه انتقال وجه را پرداخت خواهید کرد. در این شبکه اگر شما مبلغی به دلار را به حسابی در کشور انگلیس بفرستید، این مبلغ بر حسب یورو به دست شخص مورد نظر خواهد رسید و بدین ترتیب هزینه های شما کاهش خواهد یافت.

 

مدت زمان لازم برای انتقال پول در حساب های وایز

افرادی که اقدام به انتقال پول در سطح بین المللی می کنند، بازه زمانی لازم تا رسیدن پول به مقصد برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است.

سیستم وایز انتقال های مالی را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد. این بازه زمانی معمولا حدود یک روز می باشد. البته بسته به نوع کارت بانکی و نوع ارز انتخابی برای تبدیل، این بازه می تواند متغیر باشد.

سامانه وایز انتقال ارز شما را با کارمزدی بسیار پایین انجام می دهد.

 

 Wise Transfer در ایران

شرایط ایران برای انتقال پول از طریق سامانه وایز با سایر کشورها متفاوت است. کشور ایران سالها است که تحت شدیدترین تحریم های مالی و بانکی قرار گرفته و این عامل سبب شده است تا سامانه وایز از ارائه خدمات به ایرانیان اجتناب کند. از آنجایی که استفاده از خدمات این سامانه جهت انتقال پول در سطح بین الملل برای ایرانیان ضروری است، در این مقاله راه های فرعی برای افتتاح حساب را به شما آموزش خواهیم داد.

حواله wise 

یکی از ویژگی های برجسته سامانه انتقال پول وایز، حواله است. در بخش های قبل در مورد حواله وایز توضیحاتی دادیم. حواله wise در واقع به تبدیل و انتقال همزمان یک ارز می گویند. اگر شما مقداری ارز دلار را وارد سامانه وایز کنید، می توانید همزمان واحد پول را عوض کرده و آن را به کشوری دیگر انتقال دهید. به این فرآیند انتقال حواله می گویند.

 

بانک های مجازی خارجی

در سطح جهان، طی سال های اخیر بانک های مجازی بسیاری تاسیس شده اند. هدف از تاسیس این بانک ها، تسهیل در انتقال پول در سطح بین الملل می باشد. از جمله مشهور ترین بانک های مجازی می توان به Ally، Bank mobile و وایز اشاره کرد. مرجع اصلی سایت ترانسفر وایز ،  مطمئنا تمامی این بانک های دیجیتال قابل اعتماد نیستند و نمی توان از طریق آنها پول انتقال داد. همچنین برخی از این بانک های دیجیتال کارمزد انتقال بالایی را دریافت کرده و از این لحاظ برای انتقال های مالی مناسب نمی باشند.

 

یکی از بهترین و معتبر ترین سیستم های انتقال مالی، وایز ترانسفر می باشد که در مورد آن در پاراگراف های قبل توضیح دادیم. این سیستم مالی کارمزد های بسیار پایینی را برای انتقال دریافت می نماید و در بازه زمانی کوتاه، پول شما را انتقال خواهد داد.

انتقال پول بین المللی 

هدف از تاسیس و ایجاد سامانه ترانسفر وایز، انتقال پول در سطح بین الملل است. در گذشته انتقال پول به خارج از کشور بسیار سخت بود و برای انجام این امر افراد باید به صرافی ها به صورت حضوری مراجعه می کردند. همچنین برای انتقال ارزی مانند یورو، روبل و… علاوه بر هزینه انتقال هزینه تبدیل نیز باید پرداخت می شد. امروزه با تاسیس بانک های دیجیتالی مانندwise ، شرایط آسان تر شده است. از طریق این سامانه شما به راحتی می توانید ارز مورد نظر خود را بدون پرداخت هزینه تبدیل در زمانی کوتاه انتقال دهید.

انتقال ارز در سامانه وایز، در زمانی بسیار کوتاه انجام می پذیرد.

 

افتتاح حساب ترانسفر وایز

افتتاح حساب در بانک دیجیتال وایز نیازمند آگاهی از مراحل مختلف آن است. البته ثبت نام در این سامانه کار سختی نیست ولی از آنجا که ایران تحت تحریم های مالی قرار دارد، برای ثبت نام در سایتِ این سامانه باید از روش های خاصی استفاده کرد که در ادامه این مطلب، این روش ها را به شما آموزش خواهیم داد.

 

مراحل افتتاح حساب وایز در ایران:

 

  1. در اولین گام، شما باید از یک vps برای ورود به سایت استفاده نمایید. vps و vpn هر دو، ابزار تغییر ip هستند اما تفاوت آنها در این است که هنگام استفاده ازvpn برای هر بار اتصال، ip شما تغییر خواهد کرد اما در vpsآی پی شما همواره ثابت خواهد بود. به منظور جلوگیری از احتمال بلاک شدن حساب مالی خود در وایز، حتما از vps استفاده نمایید.
  2. در مرحله دوم شما باید اطلاعات شخصی خود را در سایت وارد کنید. در این مرحله باید عکس پاسپورت خود را نیز در سایت به منظور راستی آزمایی آپلود نمایید.
  3. در مرحله سوم لازم است تا شماره موبایلی را جهت دریافت پیام تایید در سایت وارد نمایید. در این بخش هرگز نباید شماره موبایل خود را وارد کنید؛ چرا که محل زندگی شما در ایران اثبات خواهد شد. به منظور رفع این مشکل از یک شماره موبایل مجازی که مربوط به کشوری خارجی است استفاده نمایید. ذکر این نکته نیز بسیار مهم است که اگر کشور محل زندگی خود را به عنوان مثال مالزی انتخاب کردید، باید آی پی vps شما و همچنین شماره موبایل شما نیز مربوط به کشور مالزی باشد.
  4. در مرحله آخر نیز ایمیل خود را تایید خواهید کرد و مدارک ارسالی شما طی یک روز کاری بررسی و نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

 

به این موضوع دقت نمایید که شما تمامی مشخصات خود را باید مطابق با گذرنامه  وارد کنید زیرا عکس گذرنامه شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما هیچگاه نباید محل زندگی خود را ایران اعلام نمایید. در واقع در هنگام ثبت نام در این سایت، شما فردی ایرانی هستید که در کشوری خارجی زندگی می کنید.

 

سخن پایانی

در دنیای امروز شرایط زندگی نسبت به گذشته تغییرات بسیاری کرده است. این تغییرات در زمینه نقل و انتقالات مالی بسیار برجسته و محسوس می باشند. در گذشته اگر شما قصد ارسال ارز به خارج از کشور را داشتید، باید به صورت حضوری به صرافی مراجعه می کردید و پس از پرداخت هزینه تبدیل و انتقال ارز، می توانستید مبلغ مورد نظر خود را انتقال دهید. در این روش، هزینه پرداختی توسط شما برای انتقال بسیار بالا بود و مدت زمان زیادی طول می کشید تا انتقال ارز انجام شود. امروزه شرایط تغییر کرده است.

با تاسیس بانک های دیجیتال، در مدت زمانی کوتاه و با پرداخت هزینه ای بسیار کمتر، مبلغ مورد نظر شما به خارج از کشور انتقال می یابد. یکی از بهترین بانک های دیجیتالِ تاسیس شده در حوزه نقل و انتقالات مالی بین الملل، پلتفرم وایز است. در این سامانه، هزینه تبدیل ارز حذف شده و برای ارسال ارز شما تنها هزینه انتقال را پرداخت خواهید کرد. در این پلتفرم بازه زمانی مورد نیاز برای انتقال پول نیز بسیار کوتاه است و پس از درخواست انتقال ، حداکثر یک روز انجام این فرآیند زمان خواهد برد. بنابراین اگر قصد دارید تا به خارج از کشور، ارز انتقال دهید، بهترین پلتفرم انتقال بین المللی، سامانه وایز می باشد.

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی