09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

گیفت کارت چیست؟

گیفت کارت Gift Card  همانگونه که از نام آن می توان متوجه شد، یک هدیه می باشد که دارای اعتبار مجازی است. به عبارت دیگر شما نمی توانید اعتبار درون آن را به کارت دیگری  منتقل نمایید. ظاهر کارت های فوق بسیار شبیه به کارت های بانکی می باشد. عموما از این مورد برای خرید اپلیکیشن، بازی و … استفاده می شود. برای اینکه شما بتوانید از گیفت کارت ها استفاده نمایید لازم است تا کد مندرج روی کارت ها را در قسمت REDEEM پنل خود وارد نمایید، تا امکان استفاده از آن فراهم گردد.

گیفت کارت Gift Card یک کارت هدیه مجازی می باشد. این نوع کارت ها از لحاظ ارزشی متناسب با میزان پولی می باشند که برای تهیه آنها خرج شده است. فروشگاه های مختلف انواع گیفت کارت ها را با اعتبار های مختلف ارائه می دهند تا افراد بتوانند از آنها به عنوان هدیه بهره ببرند. این موارد در آمریکا بسیار استفاده می شوند.

 

چگونه گیفت کارت بگیریم؟

خرید این نوع کارت ها  در بسیاری از کشور ها آسان می باشد. اما در ایران و سایر کشورهایی که در لیست تحریم قرار دارند، این مورد ممکن است سخت باشد. در ایران برخی از شرکت های واسط وجود دارند که شما می توانید گیفت کارت مد نظر خود را از آنان تهیه نمایید.

همانگونه که در بالا بیان شد، کارت هایی هستند که  مخصوص کشورهای مختلف میباشند و ارائه می شوند. برای خرید این مورد از فروشگاه های مربوطه عموما باید از آدرسی در همان کشور استفاده نمایید یا آی پی داشته باشید که متعلق به کشور مد نظر باشد. به طور مثال در ایران که اکثر گیفت کارت ها آمریکایی می باشند باید آدرس گوگل پلی هم آمریکایی باشد.

جهت تغییر لوکیشن می توانید از نرم افزار گوگل پلی بهره ببرید. همچنین شما می توانید گیفت کارت Gift Card را از سایت های خارجی تهیه نمایید. وب سایت هایی چون AMAZON, PAYPAL, PAYTM هم اکنون انواع مختلفی کارت های معتبری ارائه می دهند.

 

گیفت کارت چه کاربردی دارد؟

این نوع کارت ها دارای یک مبلغ اعتباری مشخص و کد می باشند. زمانی که شما در حساب کاربری خود کد یک گیفت کارت را وارد می نمایید، اعتبار آن به حساب کاربریتان اضافه خواهد شد. از گیفت کارت ها می توانید برای خرید های مجازی، فیزیکی یا دریافت خدمات الکترونیکی بهره ببرید. در نظر داشته باشید که هر کدام از آنها مختص به کمپانی خاصی هستند. لذا شما نمی توانیدکارت گوگل پلی را برای مایکروسافت استفاده نمایید. برای افرادی که در دنیای مجازی فعالیت می نمایند، گیفت کارت های فوق عالی می باشند.

 

اعتبار :

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می توان دریافت که بر اساس مبلغی که روی آنها درج شده است، دارای شارژ می باشند. این کارتها اعتبار تعیین شده ای دارند. اعتبار یک گیفت کار نیز از زمان فعال شدن کارت آغاز می شود. ارزش یک گیفت کارت با توجه به کدی است که روی آن درج شده است. اگر شما کد مربوطه را در بخش REDEEM داخل اکانت خود ( پلی استور، مایکروسافت و …) وارد نمایید، حسابتان به اندازه مبلغ درج شده روی کارت شارژ می شود

 

انواع:

دارای انواع متفاوتی است که برخی از رایج ترین آنها در زیر درج شده است:

 آمازون:

اغلب مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد. زیرا می توانند به کمک آن کتاب های مد نظر خود را تهیه نمایند. این مورد برای تهیه کتاب های نادر بسیار عالی است.

 مایکروسافت:

 شما می توانید اکانت ایکس باکس خود را شارژ کنید. از طرف دیگر قادر خواهید بود که هر آنچه از اپ استور مایکروسافت در نظر دارید را تهیه نمایید. در نظر داشته باشید که این گیفت کارت برای کشورهای مختلف ارائه می شود.

 

 گوگل پلی:

اگر شما نیز یکی از مشترکین دستگاه های اندرویدی می باشید، گیفت کارت Gift Card فوق برایتان بسیار کاربردی خواهد بود. زیرا می توانید هرگونه برنامه، بازی یا محصولی را در پلی استور گوگل تهیه کنید. این کارت ها  از 10 تا 100 دلار در بازار وجود دارند.

جهت معرفی ۱۰ مورد از بهترین صرافی های خارجی برای ایرانیان و بروکرها بر روی مطلب کلیک کنید.

 

آیتونز:

 یکی از پرطرفدار ترین مواردی است که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید از این گیفت در آی بوک استور، مک اپ استور و آیتونز استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید اغلب وب سایت هایی که امکان استفاده از این گیفت کارت Gift Card را فراهم می آورند، آنها را ارائه نیز می دهند. لذا می توانید از فروشگاه های مذکور خریداری نمایید. در زمان خرید باید به موارد زیر توجه نمایید:

  • حتما از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید.
  • کد درج شده روی کارت به هیچ وجه نباید مشخص باشد.
  • به مبلغ کسر شده از حساب شما بابت خرید گیفت کارت دقت نمایید.
  • حتما دستورالعمل های مربوط به استفاده از گیفت کارت را قبل از خرید مطالعه نمایید.

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی