09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

پرداخت آزمون زبان

 

راهنمای هزینه پرداخت آزمون زبان

برای درخواست اپلای و مهاجرت، شرکت در آزمون هایی از جمله gre 2022، آیلتس، TOEFL iBT‎ ضرورت دارد. برای افرادی که قصد اپلای یا مهاجرت را دارند، اولین سوالی که امکان دارد پیش بیاید، هزینه پرداخت آزمون زبان است. دی ارز در این مقاله قصد دارد برای شما تمامی این موارد را توضیح دهد ، پس لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

 

چه اقداماتی برای فرایند اپلای و پرداخت آزمون زبان باید انجام داد؟

اپلای چیست و برای آن چه اقداماتی لازم است انجام دهیم؟ به طور کلی اپلای به مجموعه اقداماتی گفته می شود که لازم است برای پذیرش تحصیلی در یک کشور دیگر صورت بگیرد. همچنین پرداخت ارزی دانشجویی هزینه هایی است که لازم است برای اپلای صورت بگیرد.

اولین قدم برای اپلای داشتن اراده قوی است که این مرحله مهمترین قسمت آن است. در قدم دوم باید رشته تحصیلی مورد علاقه خود را در دانشگاهی که می خواهید به آن  کشور بروید، انتخاب کنید. بعد از این مرحله شما باید در آزمون های gre 2022، آیلتس، TOEFL iBT‎ برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری در دانشگاه هایی که واقع در کشورهای دیگر هستند، شرکت کنید.

اپلای و پرداخت ارزی دانشجویی چیست؟

 

آزمون gre 2022

آزمون gre یا (Graduate Record Exam) آزمونی است که برای مهاجرت کاربرد دارد. این آزمون یکی از آزمون های بسیار مهمی است که شما می توانید برای مهاجرت کردن به بعضی از کشور ها از طریق این آزمون برای ارزیابی سطح زبان خود اقدام کنید. آزمون gre به دو صورت  gre subject و gre general است.

 

هزینه آزمون gre 2022

همانطور که گفتیم آزمون gre به دو صورت است. هزینه آزمون gre 2022 در هرکدام مدل متفاوت است. هزینه آزمون gre subject حدود 150 دلار است و هزینه آزمون gre general حدود 205 دلار است. همچنین در نظر داشته باشید که اگر قصد کنسل کردن آزمون را داشته باشید، باید 102.5 دلار پرداخت کنید. اگر قصد تغییر تاریخ آزمون را داشته باشید، باید 50 دلار پرداخت کنید. آزمون gre به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود که شما می توانید با مراجعه به مراکز برگزاری آزمون gre در ایران برای ثبت نام آزمون gre به صورت حضوری اقدام کنید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت هایی که از  آزمون gre آنلاین پشتیبانی می کنند، آزمون را به صورت آنلاین ثبت نام کنید و در آن شرکت کنید.

 

هزینه آیلتس، هزینه آزمون آیلتس در ایران

یکی دیگر از آزمون هایی که برای اپلای و مهاجرت صورت می گیرد، آزمون آیلتس است. امروزه یکی از بزرگترین دغدغه های ایرانیان به خصوص در بین جوانان شرکت در آزمون آیلتس و پرداخت هزینه آزمون آیلتس است.خوشبختانه آزمون آیلتس در کشور ایران برگزار می شود. هزینه ازمون آیلتس در ایران 6.150.000 تومان می باشد که این مبلغ علی الحساب است و قیمت نهایی این آزمون با این مبلغ فرق می کند. همچنین هزینه این آزمون در ایران با توجه به قیمت دلار متغیر است.

 

 

ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه

هزینه آزمون آیلتس در ترکیه و به صورت کلی هزینه ازمون آیلتس در هر کشوری با کشور دیگر بنا به ارز آن کشور متفاوت است. هزینه این آزمون در ترکیه 1400 لیر است. شما می توانید با ثبت نام آزمون آیلتس در ترکیه این آزمون را به صورت حضوری و مجازی شرکت کنید.

 

مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران

آزمون دیگری که بسیار برای مهاجرت با اهمیت است آزمون تافل است که خوشبختانه مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران بسیار زیاد است. شما می توانید با ثبت نام در یکی از این مراکز به شرکت در این آزمون بپردازید.

 

ثبت نام آزمون تافل TOEFL- iBT

در این بخش برای شما ثبت نام ‏TOEFL iBT و پرداخت هزینه آزمون آن را توضیح خواهیم داد. هنگامی که در این آزمون ثبت نام کنید، 7 روز بعد از تاریخی که ثبت نام کرده اید، آزمون شما برگزار می شود. همچنین در نظر داشته باشید شما می توانید با پرداخت هزینه اضافی تاریخ آزمون را به مدت 3 روز بعد از تاریخی که برای شما در نظر گرفته است به تعویق بیندازید.قیمت آزمون تافل در ایران 226 دلار است و اگر شما قصد عقب انداختن تاریخ آزمون را داشته باشید با پرداخت 40 دلار اضافه تر می توانید زمان آزمون را به تعویق بیندازید.نحوه ثبت نام تافل بسیار راحت است. به دو صورت مجازی و حضوری می توانید ثبت نام را انجام دهید. برای ثبت نام مجازی کافی است به سایت ETS.org بروید و مراحل ثبت نام را انجام دهید. برای ثبت نام حضوری هم می توانید با مراجعه به مراکز ثبت نام آزمون تافل تهران بروید و کار های ثبت نام را انجام دهید.

آموزش نحوه ثبت نام آزمون تافل

 

قیمت تافل هوم ادیشن در سراسر جهان چقدر است؟

هزینه آزمون تافل هوم ادیشن با توجه به تصمیم شما که به کدام کشور قصد مهاجرت را دارید و قرار است در آنجا زندگی کنید، متفاوت است. هزینه ای که باید برای پرداخت آزمون زبان تافل هوم ادیشن در نظر داشته باشید بین 180 تا 200 دلار کشور آمریکا است. در نظر داشته باشید که این هزینه از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است. همچنین با توجه به مرکز آزمون زبان، این هزینه تغییر می کند.هزینه آزمون را باید قبل از ثبت نام نهایی به صورت کامل پرداخت کنید. هزینه ای که برای پرداخت آزمون زبان تافل هوم ادیشن می پردازید شامل مواردی از جمله ثبت نام و شرکت در این آزمون است همچنین برای دریافت گواهینامه های رسمی ای است که به شما می دهند. این گواهینامه رسمی که در آن نمره آزمون زبان شما است، به شما این امکان را می دهد تا آن را به عنوان تاییدیه نمره زبان انگلیسی تان برای ارسال به دانشگاه مورد نظر خود و کارفرمایان ارسال کنید.گواهینامه ای که به شما می دهند شامل 5 عدد گواهینامه است. یکی از آنها الکترونیکی است و به صورت پی دی اف است. 4 عدد آن توسط موسسه ای که در آن آزمون را شرکت کرده اید تحویل داده می شود که این مدارک به صورت مستقیم از مرکز اصلی آزمون به موسسه فرستاده می شود.

برای پیدا کردن بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی معتبر و بروکرها بر روی مطلب کلیک کنید.

 

سخن آخر

برای پرداخت های بین المللی و همچنین ثبت نام در آزمون های مختلف روش های مختلفی نیز وجود دارد ، هم برای پرداخت آنلاین و هم برای برگذاری امتحان که هر کدام از این موارد شیوه ها و روش پرداخت آنلاین مختلف مثل ( ویزا و مستر کارت ، پی پال ، وسترن یونیون .. )  و دیگر روش های پرداخت مختص هر سایت و هر آزمون را دارا میباشد 

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی