09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

متاورس چیست و چگونه کار می کند؟

امروزه یکی از بیشترین سوالاتی که ذهن مردم را درگیر کرده این است که متاورس چیست؟

متاورس Metaverse  به معنای فراتر از این جهان است. در واقع متاورس  Metaverse فضای سه بعدی همیشه آنلاین است که مردم می توانند با استفاده از عینک هایی به نام واقعیت افزوده، کنسول های بازی، گوشی های هوشمند یا در قالب آواتار با یکدیگر یا اشیا پیرامون به صورت دیجیتالی ارتباط برقرار کنند. به عبارتی یک واقعیت مجازی است که می شود در آن کارهایی نظیر خرید و فروش، ارتباط گرفتن با یکدیگر، بازی کردن و وب گردی انجام داد.

دنیای متاورس Metaverse دارای اقتصادی پویا و مستقل است، همیشه آنلاین است. با اینکه یک حقیقت مجازی است اما همه چیز در لحظه و به صورت زنده در حال رخ دادن است. علاوه بر همه این موارد از قابلیت انتقال ارزهای دیجیتال برخوردار است. تمام محتویات در این فضا توسط شرکت های بزرگ و افراد به وجود می آید.

 

آینده متاورس چه می شود؟

در واقع هدف از متاورس Mtaverse حذف شدن فاصله جغرافیایی و افزایش تعامل است. این موضوع یکی از جنبه های اهمیت متاورس است. این موضوع حدود 10 سال پیش چیزی بیشتر از ظرفیت مغز انسان بود اما اکنون تا حدودی تحقق یافته است.طبق فرضیات قرار است در آینده تمامی شرکت های بزرگ و معتبر در یک دنیای جدید شعبه خود را داشته باشند تا محصولات را از این طریق به فروش برسانند. قرار بر این است که همایش ها و تمامی جلسات به صورت حقیقت مجازی صورت گیرد. هر روزه این تکنولوژی رو به پیشرفت است و بیشتر از تصوراتی است که انسان در نظر دارد.

 

قوانین متاورس

فضای متاورس Metaverse مانند کشوری که در آن زندگی می کنید، دارای قوانین خاص خود است که توصیه می کنم حتما این قوانین را قبل از زدن گزینه I agree مطالعه کنید.

باید برای خرید و فروش در متاورس Metaverse کیف پول خود را از طریق صرافی شارژ کنید. برای این کار لازم است به سایت صرافی های معروف و معتبر ارز دیجیتال بروید.

 

چگونه وارد متاورس شویم؟

برای بازی در متاورس Metaverse یا خرید زمین و به طور کلی برای انجام هرگونه فرایندی نیاز به کیف پول دیجیتال دارید. چون برای خرید و فروش نیاز به ارزهای دیجیتال دارید. یکی از بهترین کیف پول های پیشنهادی که می توان از آن برای متاورس استفاده کرد Metamask است .

در ابتدا برای وارد شدن به دنیای متاورس Metaverse باید بستر یا پلتفرم مناسبی باشد که برنامه متاورس را پشتیبانی کند. دوتا از معروف ترین پلتفرم ها، پلتفرم سند باکس (sand box)و دیسنترا لایزد (Decentralized)  هستند.

 

سایت دیسنترالایزد (Decentralized) 

خرید زمین مجازی 

در اولین قدم باید وارد سایت دیسنترا لایزد شویم سپس به روی گزینه ای به نام START EXPLORING کلیک می کنیم.

سپس دو گزینه به نامPlay as a guest  و  Play using your walletکه به این معناست، به عنوان مهمان قصد وارد شدن دارید یا با استفاده از کیف پول خود قصد وارد شدن را دارید.

اگر گزینه با استفاده از کیف پول خود را انتخاب کنید سپس برای شما سه کیف پول به نام های (MetaMask) یا والت کانکت (WalletConnect) یا فرمتیک والت (Fortmatic wallet) را نشان می دهد. با انتخاب کیف پولی که از قبل ساخته اید می توانید کیف پول مورد نظر را انتخاب کنید. بعد از آن بازی های متاورس Metaverse برای شما بارگذاری می شود. در صورت انتخاب گزینه (به صورت مهمان وارد می شوید) مستقیم وارد برنامه متاورس می شوید.

 

سایت سند باکس (sand box)

در اولین قدم برای نصب متاورس مانند پلتفرم دیسنترا لایزد باید وارد سایت سند باکس شویم. سپس گزینه‌‌ی Sign In را انتخاب می کنیم. بعد از آن  از شما می خواهد که وارد کیف پول  Meta Mask شوید، سپس رمز عبور و آدرس ایمیل خود را باید وارد کنید. سپس با زدن به روی گزینه creat حساب کاربری شما ایجاد می شود. بعد با نصب کردن اپلیکیشن gam maker و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

 

ادامه مراحل نصب متاورس

1-ایجاد یک حساب کاربری.

2-به صورت ریالی اعتبار حساب خود را شارژ می کنید..

3-خرید ارز دیجیتال مورد نیاز.

در مرحله بعدی ارز خریداری شده را از صرافی به کیف پول خود انتقال می دهیم.

1-ابتدا وارد کیف پول خود می شویم و گزینه  receive یا deposit  را انتخاب می کنیم.

2-آدرس را کپی کرده و در قسمتی به نام wallet در صرافی مورد نظر وارد می کنیم.

3-بعد گزینه Withdraw  را انتخاب می کنیم.

4- سپس گزینه crypto و بعد از آن ارز دیجیتال مد نظر را انتخاب می کنیم.

5-در نهایت عبارت Security Verification را مشاهده می کنیم که نشان دهنده تایید نهایی است.

شما میتوانید با کلیک بر روی مقایسه صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و بروکرها آنها را شناسایی کنید.

 

ساخت آواتار

این مرحله نهایی است که بسیار جذاب است شما باید برای ورود به برنامه متاورس آواتاری درست کنید. این آواتار می تواند مشابه چهره و اندام تان باشد و یا می توانید به صورت فانتزی و طنز یک آواتار درست کنید.

مراحل ورود و ثبت نام در متاورس Metaverse را به صورت کامل توضیح دادیم، حالا می توانید وارد دنیا متاورس Metaverse شوید. هنگام ورود با فضایی مانند لابی آن آشنا می شوید که در آنجا به شما آموزش ها و نکات مهم را جهت آشنایی با فضا متاورس نشان می دهد.

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی