09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

پی پال چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از بزرگترین، ارزانترین و سریع ترین سیستم های پرداخت آنلاین در سطح جهان، پی پال paypal نام دارد. از جمله کاربرد های این سیستم می توان به پرداخت های اینترنتی اشاره کرد، همچنین بدون محدودیت مکانی پول انتقال داد و تراکنش های بین المللی نیز انجام داد. هم اکنون در بسیاری از فروشگاه های بزرگ آنلاین در دنیا، امکان استفاده از خدمات پی پال میسر است.

در حال حاضر اما، این خدمات در ایران به دلیل وجود تحریم ها قابل ارائه نیست. هر چند از طریق واسطه ها و به صورت غیر مستقیم این شرایط امکانپذیر خواهد بود. در ادامه به بررسی بیشتر خدمات این سیستم پرداخت می پردازیم.

 

خدمات پی پال paypal

شرکت ها زیادی در پی خدماتی هستند که پی پال paypal در شرایط کنونی ارائه می دهد. چرا که امکاناتی نظیر پرداخت پول بدون دردسر برای شرکت هایی که مراودات خارجی دارند بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این، این سیستم از شرایط کاملا به روز امنیتی برخوردار است و از این حیث، به کاربران خود تضمین می دهد.

شرکت eBay در سال 2001 و دو سال بعد از شروع به کار پی پال، مالک آن شد. تنوع خدمات پرداخت پی پال از جهت شراکتش با مسترکارت بسیار زیاد است و حجم تراکنش های این پلتفرم در یک سال نزدیک 10 میلیارد تراکنش است. نزدیک به 300 میلیون کاربر فعال و پشتیبانی از 100 ارز بین المللی از دیگر اعتبارات آن است.

خدمات پی پال paypal برای افرادی که به هر بهانه به کشوری دیگر سفر می کنند، بسیار جذاب و کاربردی است. چرا که به راحتی و با سرعت بالا تراکنش های مالی خود ازجمله خرید و فروش در پی پال انجام دهند. برای آن دسته از افرادی که برای کارفرمایان خارجی کار می کنند، داشتن حساب پی پال موجب می شود دریافت حقوق و دستمزد به راحتی هر چه تمام صورت پذیرد. در دنیای امروز بسیاری از گرافیست ها، برنامه نویس ها، طراحان وب سایت و تقریبا تمام کارهایی که قابلیت دور کاری دارد، از این خدمات می توانند بهره ببرند.

علاوه بر این، استفاده از حساب پی پال paypal برای خریدهای اینترنتی آن دسته از سایت هایی که از پی پال پشتیبانی می کنند و امکان ارسال بار به مقصد دارند نیز مفید است. در پلتفرم پی پال شما می توانید ارز مورد نیاز خود را نیز تبدیل کنید.

از این رو، می توان از این پلتفرم به عنوان صرافی پی پال هم نام برد. یکی دیگر از کاربردهای آن، امکان تهیه گزارش های مالی از حساب خود است. تقریبا شبیه به یک کیف پول عمل می کند و در شرایطی که حساب خود را شارژ کنید امکان پرداخت دارید. البته گفتنی است این خدمات از کیف پول پی پال هر کدام کارمزد خاص خود را دارد.

 

شرایط کارمزدها

به تراکنش های داخلی کارمزدی تعلق نمی گیرد. در واقع زمانی که در تراکنشی، تغییر ارز انجام نشود، آن تراکنش داخلی است. همچنین انجام تراکنش به یورو و کرون سوئد نیز شامل کارمزد نمی گردد. برای حساب های شخصی حداقل کارمزد و حداکثر آن به ترتیب 0.99 و 3.99 پوند است.

اگر مقصد یک تراکنش کشورهایی نظیر کانادا، آمریکا، حوزه یک و دو و شمال اروپا باشد کارمزد 1.99 یورو می باشد. برای سایر کشور ها 3.99 یورو کارمزد تعلق می گیرد. برای حساب های تجاری و برای مبالغ تراکنش هایی که از سطح مشخص شده بالاتر باشند، نرخ کارمزد در زمان انجام تراکنش به کاربر اعلام می گردد.

 

ثبت نام در پی پال paypal

ثبت نام در پی پال و نحوه ایجاد یک حساب در صورتی که خارج از ایران باشید بسیار راحت است و فقط کافی است یک حساب در سایت paypal.com ایجاد کنید و آن را به حساب بانکی یا کارت اعتباری خود متصل نمایید و شروع به استفاده کنید.

اما در صورتی که قصد استفاده از این خدمات در ایران را داشته باشید، از آنجایی که ایران از این خدمات تحریم است، این امکان مهیا نیست. در صورتی که متوجه استفاده شما در ایران شود، حسابتان را به همراه آنچه که در حساب خود دارید، مسدود می کند.

اما شرکت های زیادی در ایران ایجاد حساب پی پال paypal و دریافت و پرداخت از این طریق را برای ایرانیان انجام می دهند. در واقع اکانت های کانفرم شده را در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهند و یا این قبیل خدمات را با حساب های خودشان، و با تبدیل سایر ارزها به ریال انجام می دهند.

بهترین صرافی‌ های ارز دیجیتال و بروکرهای خارجی کدامند؟ برای بررسی بر روی مطلب کلیک کنید.

 

 حساب های شخصی و تجاری

حساب های اشخاص حقیقی یا افراد عادی برای اهدافی همچون دریافت و پرداخت و خرید های آنلاین از پی پال paypal است. برای بسیاری از افراد صرفا داشتن یک حساب برای انتقال وجه به کشوری دیگر یک مزیت بزرگ است.

در حساب های تجاری خدمات بیشتری نسبت به حساب های شخصی ارائه می شود. انجام تراکنش ها با محدودیت های کمتر و مبالغ بالاتر از جمله این امکانات است.

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی