09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

پرفکت مانی چیست و چه استفاده هایی دارد؟

پرفکت مانی یک بانک الکترونیکی و اینترنتی است که به صورت بین المللی فعالیت دارد و می توان با آن فرایند های پرداخت و جابه جایی ارز الکترونیک را انجام داد.

پرفکت مانی (PerfectMoney) در یک توصیف ساده، یک بانک الکترونیکی است که زمینه فعالیت آن اینترنت می باشد. این روز ها انجام کارهایی مثل خرید و فروش با واحد های ارزی جهانی یکی از مشکلات بزرگی که است که کاربران ایرانی را از جهان دور کرده است.

 با توجه به محدودیت های سیاسی که به کشورمان اعمال شده، اگر یک شخص ایرانی قصد داشته باشد برای یک شخصی دیگر خارج ایران پولی بفرستد و یا به آن ها کالایی بفروشد، باید از چندین فراز و نشیب عبور کند. و در نهایت باید مبلغ زیادی به افراد و شرکت های واسطه برای این نوع تراکنش ها بپردازد.

این چالش ها پرفکت مانی را به یکی از محبوب ترین بانک های الکترونیکی در ایران تبدیل کرده است، چرا که نه تنها تحریمی بر کشور ایران وارد نکرده است، بلکه از صرافان ایرانی و کاربران آن پشتیبانی می کند. در حدی که حتی سایت این بانک به زبان فارسی ترجمه شده است.

این بانک الکترونیکی به شما امکان می دهد تا از برخی از سایت ها بدون نیاز به واسطه خرید کنید. برای افراد دیگر در کشور های دیگر پول واریز کنید و معاملات دلاری و بین المللی خود را از طریق این بانک انجام دهید. در زبان ساده به جای عابر بانک خود که فقط در بانک های داخلی کار می کنند، از پرفکت مانی استفاده می کنید که در سطح جهانی پشتیبانی می شود.

 

خرید ووچر پرفکت مانی

 

ثبت نام در این بانک چگونه است؟

ثبت نام در پرفکت مانی به طور کاملا رایگان صورت می گیرد. برای این امر فقط کافی است به وبسایت رسمی پرفکت مانی به آدرس Perfectmoney.com مراجعه کنید. در بالا سمت راست صفحه، گزینه زبان های سایت را مشاهده می کنید. با استفاده از آن زبان سایت را به فارسی تغییر داده تا دیگر برای ثبت نام مشکلی نداشته باشید و به راحتی مراحل ثبت نام را طی کنید.همه بخش های سایت به فارسی ترجمه شده اند، پس با خیال راحت می توانید به مطالعه آن بپردازید. پس از پر کردن فرم ثبت نام، کار تمام است. حال شما صاحب یک حساب کاربری در این بانک شده اید.

 

مزیت های کیف پول پرفکت مانی

زمانی که حساب کاربری خود را میسازید و با نام کاربری و کلمه عبور به آن وارد می شوید، در صفحه اصلی می بینید که یک کیف پول پرفکت مانی برای شما ساخته شده است. این کیف پول به طور پیش فرض دارای چهار واحد ارزی است. دلار، یورو، طلا و بیت کوین. پس نه تنها می توانید از کیف پول خود برای نگه داشتن پول استفاده کنید، همچنین می توانید برای خرید و فروش بیت کوین و طلا نیز اقدام کنید.
در نهایت از طریق کیف پول خود میتواند هر واحد پولی استاندارد دیگر را نیز به حساب کاربری خود اضافه کنید.

 

ووچر پرفکت مانی و روش های واریز به کیف پول

یکی از دیگر نکات مثبت استفاده از این بانک، ووچر پرفکت مانی است. ووچر همانند یک گیفت کارت یا کارت هدیه عمل می کند. با خرید ووچر پرفکت مانی از صرافی های معتبر پرفکت مانی در ایران، میتوانید حساب پرفکت مانی خود را شخصا شارژ کنید. فقط کافی است این کارت ها را (با مبلغ دلخواه) خریداری کنید و کد آن را در کیف پول خود وارد کنید. حال میتوانید با این مبلغ برای خرید اجناس و یا ارسال و دریافت پول اقدام کنید.

شما همچنین می توانید از طریق کیف پول خود، ووچر با مبالغ مختلف تولید کنید و آن را به عنوان پرداخت یا هدیه به دیگران بدهید.
در صورتی که علاقه به استفاده از ووچر ها ندارید، میتوانید با مراجعه به یک صرافی پرفکت مانی در کشورمان برای شارژ مستقیم حساب بانکی خود اقدام کنید. در این صورت صرافی به طور مستقیم مبلغ مورد نظر را به حساب شما واریز می کند.

اگر نیاز به جابجایی مبالغ بسیار بالا دارید، یکی از روش های مطمئن در پرفکت مانی، حواله بانکی است. حواله بانکی همانند واریز از طریق فیش بانکی است. اما برخلاف دیگر خدمات این بانک که به صورت آنی صورت میگیرد، حواله ها بین 3 تا 5 روز کاری زمان بر هستند و باید مراحل بیشتری را برای انجام آن طی کنید.

اگر به دنبال صرافی معتبر هستید جهت مشاهده لیست صرافی های ارز دیجیتال در ایران و بروکرها کلیک کنید.

خرید ووچر پرفکت مانی

 

حساب کاربری وریفای شده چیست؟

در هنگام استفاده از پرفکت مانی، بدون شک به اصطلاح “حساب کاربری وریفای شده” بر می خورید. این موضوع به احراز هویت صاحب حساب کاربری اشاره دارد. برای وریفای کردن حساب کاربری خود باید یک سری مدارک در اختیار بانک قرار دهید و اقداماتی را انجام دهید. برخی از صرافی های پرفکت مانی در کشورمان ، خدمات وریفای کردن حساب کاربری را نیز ارائه می دهند.

اما چرا باید حساب خود را وریفای کنید؟ پرفکت مانی یک بانک است و برای انجام عملیات های بانکی از شما کارمزد دریافت می کند. بر اساس تعرفه های این بانک، برای واریز پول نیاز به پرداخت کارمزد ندارید، اما برای خرید و برداشت باید 2% کارمزد پرداخت کنید. اگر حساب کاربری شما وریفای شده باشد، این مبلغ به 0.5% کاهش پیدا می کند.
پس اگر قصد استفاده متداول از حساب کاربری خود را دارید، حتما برای وریفای کردن حساب خود اقدام کنید. لازم به ذکر است که تقریبا هیچ محدودیت و سقفی برای میزان واریز و دریافت پول وجود ندارد.

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی