09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

شیبا اینو Shiba Inu

در این مقاله سعی کرده‌ایم تا حد ممکن در مورد ارز شیبا، ویژگی ها، مزایا، معایب و نحوه خرید شیبا اینو، توضیحاتی را ارائه دهیم.

ارز شیبا (Shiba Inu) توکنی است که می‌خواهد جایگزینی مبتنی بر اتریوم برای دوج کوین (DOGE) و ممکوین (memecoin) باشد. برخلاف بیت کوین، که به گونه ای کمیاب طراحی شده است،SHIB  با عرضه کل یک کوادریلیون، فراوانی زیاد دارد. اکوسیستم Shiba Inu Token از پروژه هایی مانند انکوباتور NFT و توسعه یک صرافی غیرمتمرکز به نام Shibaswap پشتیبانی می کند.

 

ارز شیبا (SHIB) چیست؟

توکن شیبا (SHIB) یک توکن طراحی شده برای جایگزینی سازگار با اتریوم برای Dogecoin (DOGE) است. یک توسعه‌دهنده ناشناس به نام ریوشی SHIB را در آگوست 2020 راه‌اندازی کرد. این پروژه با عرضه کلی یک کوادریلیون توکن آغاز شد. نام آن از نژاد سگ ژاپنی شیبا اینو گرفته شده است. اخیراً Dogecoin محبوبیت زیادی به دست آورده است و حالا ششمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار می باشد. دلیل ارزش و اهمیت دوج کوین قیمت پایین آن نسبت به  کریپتوکارنسی های دیگر است. ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB) قاتل دوج کوین (DOGE) نامیده می شود. تحلیلگرلن معتقدند که ارز شیبا سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به دوج کوین است.

 

مزایا و معایب ارز شیبا

مزایا

  • دارای اکوسیستم بصری و آسان
  • حفظ اطلاعات کاربران
  • امکان سفارشی سازی توسط خود کاربران

معایب

  • عدم دسترسی در تمام کشورها

 

تاریخچه قیمت ارز شیبا اینو

ارز دیجیتال شیبا اینو در 1 آگوست 2020 عرضه شد. قیمت یک SHIB 0.00000000051 دلار بود. 196,078,431,372 ارز شیبا را می شد با 100 دلار خرید.  به محض ضرب سکه های شیبا، 50٪ عرضه آن در مخازن نقدینگی SHIB/ETH در Uniswap قفل شد. 50 درصد دیگر در سه تراکنش متوالی به ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم واگذار شد.

 

برای خرید ارز شیبا چکار کنیم؟

کاربران می توانند ارز شیبا را از چند صرافی مختلف کریپتو خریداری، ارسال و دریافت کنند. از آنجایی که SHIB به عنوان توکن اتریوم صادر می شود، با اکوسیستم وسیع اتریوم سازگار است. مزایای توکن شیبانو شامل سازگاری با کیف پول های اتریوم مانند Coinbase Wallet ، در دسترس بودن در صرافی های غیرمتمرکز (یا DEX) مانند UniSwap ، پتانسیل SHIB برای گنجاندن در برنامه های DeFi مبتنی بر ETH مانند محصولات وام دهی و پس انداز و بازارهای NFT می باشد.

 

ارز شیبا (SHIB) چه تفاوتی با دوج کوین (DOGE) دارد؟

ارز شیبا بر خلاف DOGE، با اکوسیستم اتریوم سازگار است. این سازگاری به جامعه شیبانو اجازه می ‌دهد تا برنامه ‌های رمزنگاری مانند ShibaSwap ایجاد کند. این برنامه ها شامل یک DEX است که به کاربران اجازه می ‌دهد تا توکن ‌ها را بدون واسطه معامله کنند و به اشتراک بگذارند. در آینده، جامعه شیبا قصد دارد یک پلتفرم NFT و سیستم حاکمیتی مبتنی بر DAO را برای اکوسیستم شیبا به نام DoggyDAO منتشر کند.

راحت ترین صرافی ارز دیجیتال خارجی و بروکرها کدام است؟ برای بررسی بر روی مطلب کلیک کنید.

 

نکته

همانگونه که در مطالب بالا نیز گفته شد ارز شیبا برای به حداکثر رساندن ارزش آن، برای جامعه SHIB طراحی شده است. مجموع عرضه این توکن، یک کوادریلیون SHIB و مجموعه در گردش صد کوادریلیون SHIB است. در یک مجموعه شیبانو، صد کوادریلیون SHIB وجود دارد و میزان توکن سوزی آن چهار درصد در سال است. تیم Shiba Inu  دارای سابقه اثبات شده ای در زمینه ارزهای دیجیتال است و آنها متعهد به ایجاد ارزش برای جامعه  SHIB  هستند.

بسیاری از پیش‌بینی‌ های قیمت ارز دیجیتال بر این باورند که ارز شیبا همچنان در سال 2023 عملکرد خوبی خواهد داشت. شیبا اینو، یک سکه میم با تم یا نماد سگ شیبا است که از SHIB به عنوان نشانه اصلی خود استفاده می کند. ارز شیبا یک توکن ERC-20 است که محبوبیت آن از زمان موفقیت Dogecoin به شدت افزایش یافته است. شیبا اینو به دلیل محبوبیت زیادش معمولاً به عنوان قاتل دوج کوین (DOGE) شناخته می شود.

لازم به ذکر است که برای خرید ارز شیبا می توانید آن را از صرافی های ارزهای دیجیتال مانند  Huobi،  Binance  و Uniswap تهیه کنید. سپس، خرید های خود را به یک کیف پول نرم افزاری یا سخت افزاری انتقال دهید تا امنیت آنها حفظ شود. در پایان لازم است بگوییم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخبار شیبا می توانید تحلیل شیبا هلاکویی را دنبال کنید. اطلاعات تکمیلی درمورد ارز شیبا نیز در سایت رسمی شیبا اینو آمده است.

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی