09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

پرداخت دانشجویی و ارزی

امروزه با گسترش جامعه ی بشری و پیشرفت هایی که در تمام جوانب زندگی انسان ها صورت گرفته است، نظام آموزشی نیز دستخوش تغییراتی شده است.

بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند. برای تحصیل در خارج از کشور و برای هزینه های دانشگاه و پرداخت دانشجویی با مشکلات و دردسرهایی مواجه می شوند. مشکلاتی از قبیل انتقال وجه و نحوه ی واریز هزینه به دانشگاه و یا برای مصارف شخصی در کشور مقصد.

به همین دلیل برای سهولت کار دانشجویان و کمک به آن ها برای حل این مسائل افراد و موسساتی تشکیل شده اند که این پرداخت های دانشجویی و ارزی را انجام می دهند. البته لازم به ذکر است که این موسسات و مراکز مسائل دیگری را نیز برای دانشجویان حل کرده اند به عنوان مثال: ثبت نام کارت دانشجویی بین المللی، پرداخت اپلیکیشن فی و پرداخت دانشجویی دانشگاه ها، واریز هزینه به سایت های خارجی، دریافت کارت دانشجویی بین المللی و… .

 

کارت دانشجویی بین المللی 

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور خودشان را دارند باید کارت دانشجویی دریافت کنند. البته علاوه بر کارت دانشجویی مخصوصی که در دانشگاه به دانشجویان تعلق می گیرد این کارت دانشجویی بین المللی نیز برای دانشجویان قابل دریافت است.

برای دریافت این کارت باید پرداخت دانشجویی و ارزی  صورت بگیرد که برای آن باید از طریق موسسات که پرداخت های دانشجویی و ارزی را انجام می دهند اقدام کرد. کارت دانشجویی بین المللی ISIC یکی از معتبرترین کارت های شناسایی است که هر دانشجویی می تواند آن را دریافت و از مزایای آن استفاده کند.

این کارت مزایای بسیاری در داخل و خارج از کشور دارد. تمام دانشجویان کشور می توانند این کارت را پس از ثبت نام دریافت کنند. این کارت به دانشجویان تمام دانشگاه های دنیا این امکان را می دهد که وضعیت دانشجویی خود را اثبات کنند. همچنین از تخفیفات و مزایای حدود 120000 مکان در بیش از 120 کشور دنیا بهره مند شوند.

 

ثبت نام کارت دانشجویی بین المللی و هزینه کارت دانشجویی بین المللی

همه ی دانشجویان می توانند عضو سازمان بین المللی دانشگاهیان شوند و با مبلغی کم کارت دانشجویی بین المللی را دریافت کنند. در حال حاضر بیش از 100 هزار نفر عضو این سازمان هستند. برای دریافت این کارت ابتدا باید عضو سازمان دانشگاهیان شوند و در سامانه دانشگاهیان به آدرس My.isic.ir  ثبت نام کنند.

پس از ورود به سایت و برای درخواست کارت دانشجویی بین المللی باید هزینه معین شده را پرداخت کنند. هزینه ی صادر شدن کارت دانشجویی بین المللی برای دانشجویان 350 هزار تومان است. البته لازم به ذکر است که این کارت مورد تائید سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (UNESCO) است.

 

مزایای کارت دانشجویی بین المللی  

این کارت مزایای بسیاری دارد و دانشجویان میتوانند بدون پرداخت هزینه ی اضافی از آن ها بهره مند شوند. دانشجویانی که این کارت را دارند می توانند ازدوره های آموزشی آنلاین مانند نگارش حرفه ای، مسیریابی شغلی و تدوین رزومه بدون هیچ هزینه ای استفاده کنند.

همچنین دوره های آموزشی 5 ترم زبان انگلیسی سایت Hi English برای این دانشجویان رایگان خواهد بود و هیچ مبلغی هزینه نمیکنند . لازم به ذکر است ثبت شرکت دانشجویی به صورت رایگان انجام می پذیرد. برای دانشجویان دارنده ی کارت دانشجویی بین المللی تخفیف های ویژه دانشجویی از فروشگاه های افق کوروش و دیجی کالا و هتل های ایرانگردی و جهانگردی و… در نظر گرفته شده است.

 

پرداخت بین المللی، نحوه پرداخت پول به سایت های خارجی

هنگامی که فردی قصد خرید از سایت های خارجی و بین المللی را دارد و قصد پرداخت پول دارد این امر برایش محدودیت های بیش تری نسبت به از خرید از سایت های داخلی خواهد داشت. البته همیشه هنگام خرید از سایت های بین المللی این نگرانی نیز برای کاربر وجود دارد که اطلاعات او به سرقت رود و یا از اطلاعات او استفاده شود.

روش های مختلفی برای واریز هزینه در سایت های خارجی وجود دارد. البته گزینه های معتبری مانند استفاده از ویزاکارت، مستر کارت، کیف پول های الکترونیکی مثل پی پال وجود دارد که هر کدام شرایطی دارند. مثلا ویزا کارت یکی از قدرتمندترین روش های مبادلات مالی در جهان است و شامل کارت های نقدی و اعتباری و کارت های پیش پرداخت است.

این شبکه در ایران فعالیت ندارد و ایرانی ها برای خارج کردن ارز از کشور باید ارز نقد همراه خود داشته باشند و نمی توانند از کارت بانکی استفاده کنند.

 

بهترین سایت پرداخت ارزی و پرداخت ارزی دانشجویی 

همان طور که پیش از این گفتیم یکی از بهترین سایت ها برای پرداخت ارزی دانشجویی ویزاکارت است. همچنین مسترکارت را نیز می توان به عنوان یکی از بهترین سایت ها نام برد. دانشجویان می توانند به منظور پرداخت ارزی برای امور دانشجویی و انجام کارهای پذیرش دانشگاه از این سایت ها استفاده کنند.

مواردی که مورد استفاده ی بسیاری از دانشجویان است اعم از: هزینه های آزمون های بین المللی، هزینه هایی که مربوط به سفارت کشور مقصد هستند، هزینه های بلیط هواپیما و قطار و یا اتوبوس و رزرو هتل. البته این سایت ها مصارف بسیار دیگری نیز دارند.

مثلا: پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه ها و خرید های دانشجویان از سایت های بین المللی. همچنین سایت های پرداخت ارز آنلاین برای ثبت نام در آزمون های بین المللی از جمله آیلتس، تافل، GRE برای دانشجویان کاربرد دارند.

 

پرداخت ارزی آنلاین و روش های پرداخت ارزی  

همان طور که پیش از این گفتیم برای پرداخت ارزی روش های مختلفی وجود دارد. علاوه بر ویزا کارت و مستر کارت میتوان از کارت های اعتباری، گیفت کارت ووچر، استفاده از Pay Pal و ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و تتر استفاده کرد. هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که کاربر هنگام استفاده از آن ها باید آن را در نظر داشته باشد،

مثلا : راحتی کاربر، امنیت ( مطمئنا روش های آنلاین که اینترنتی هستند ریسک بالایی دارند فلذا باید از سایتی که امنیت بالایی دارد استفاده کرد.)، کارمزد( این مورد در مواردی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود که فرد بخواهد از طریق رمز ارزها یا همان ارزهای دیجیتال انتقال ارز را انجام دهد.)

 

صرافی پرداخت آنلاین، خدمات پرداخت دانشجویی و  ارزی

به دلیل تحریم های اعمال شده در کشورمان ایران، استفاده از کارت های اعتباری به راحتی امکان پذیر نیست. صرافی های آنلاین ارزی به همین منظور و برای این که ایرانیان بتوانند کلیه پرداخت های اینترنتی خود را با کمترین هزینه، بالاترین امنیت و در کمترین زمان انجام دهند، شکل گرفته اند.

در صرافی پرداخت آنلاین خرید و فروش بسیاری از ارز های دیجیتال و صدور گیفت کارت های مختلف با موجودی مورد نظر خود فرد و با شارژ مجدد صورت می گیرد. همچنین انجام خدمات دانشجویی از جمله بیمه و خوابگاه، افتتاح حساب بین المللی پی پال و صدور انواع ویزا کارت مستر کارت توسط صرافی آنلاین انجام می شود.

 

پرداخت اپلیکیشن فی ، بهترین سایت پرداخت اپلیکیشن فی و کارمزد پرداخت اپلیکیشن فی

 

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور برای تحصیل و پذیرفته شدن در دانشگاه و در ابتدای روند  اپلای باید هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه را پرداخت کنند. درخواست پذیرش افراد از این دانشگاه ها بدون پرداخت اپلیکیشن فی بررسی نمی شود.

این اپلیکیشن فی در رشته های مختلف، متفاوت است. البته به وسیله ی مستر کارت و ویزا کارت انجام می شود. البته سایت های مختلفی برای این کار وجود دارد که هر کدام کارمزد متفاوتی را از دانشجویان دریافت میکنند. به همین منظور می توان سایتی را انتخاب کرد که کم ترین کارمزد را دریافت کند و بهترین خدمات را در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه دهد.  

 

پرداخت دانشجویی و  اپلیکیشن فی ایتالیا، اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان، پرداخت اپلیکیشن فی کانادا

پرداخت دانشجویی و هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان به وسیله ی وب سایت Uni_assist انجام می گردد. پرداخت دانشجویی که فرد میکند به این صورت است که به ازای هر ترم 75 یورو و به ازای دانشگاه هایی که گزینه های انتخابی بعدی هستند 15 یورو باید هزینه گردد.

اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا توسط مستر کارت و یا ویزا کارت پرداخت می شوند و مبلغی حدود 20 تا 50 یورو هستند. این مبالغ مستقیم به حساب دانشگاه ها واریز می شوند. برای پذیرش گرفتن دانشگاه های کانادا پس از پر کردن فرم آنلاین اپلیکیشن فی باید مبلغ آن را برای بررسی مدرک خود توسط دانشگاه هزینه کنید که مقدار آن از 50 تا 150 نسبت به دانشگاه و رشته و شرایط فرد متقاضی متفاوت است.

شما میتوانید با کلیک بر روی صرافی های معتبر جهانی ارز دیجیتال و بروکرها آنها را شناسایی کنید.

 

سخن پایانی و جمع بندی

همان طور که پیش تر اشاره کردیم بسیاری دانشجویان و افراد نیازمند انتقال وجه در سطح بین الملل هستند.این افراد باید این نیاز خود را از طریق صرافی های ارز آنلاین و یا سایت ها و شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند رفع کنند. البته باید تمام فاکتورها را نیز از قبل بررسی کنند تا به مشکلی برنخورند، فاکتورهایی از جمله امنیت و هزینه ی معقول برای انجام پرداخت دانشجویی و ارزی . 

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی