09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

ویزا کارت و مستر کارت Visa Card Master Card

 

ویزا کارت و مستر کارت Visa Card Master Card کارت های محبوب برای پرداخت بین المللی هستند که دی ارز در این مقاله قصد دارد برای شما تمامی این موارد را توضیح دهد ، پس لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

اگر فکر خرید ویزا کارت و مستر کارت Visa Card Master Card را در سر دارید، تا برای پرداخت های بین المللی یا حمل و نقل پول در سفر های خارجی به مشکل نخورید اما به درستی نمی دانید که این دو نوع کارت چه هستند، با ادامه این مطلب همراه باشید.

 

ویزا کارت و مستر کارت چیست؟

ویزا کارت و مستر کارت Visa Card Master Card چه هستند؟ ویزا کارت و مستر کارت ، برخلاف نام گمراه کننده‌شان از سمت شرکت های ویزا کارت و مستر کارت صادر نمی شوند! بلکه این کارت ها توسط بانک ها (خارج از ایران) صادر می شوند. ویزا و مستر کارت در واقع شبکه‌هایی درست مثل شبکه شتاب در ایران هستند.

همانطور که بانک های ایرانی همگی عضو شبکه شتاب هستند، بسیاری از بانک های خارجی نیز با ارائه این کارت ها و امکان پرداخت در این شبکه ها، به مشتریان خود اجازه می دهند تا از مزایای پرداختِ نامحدود و بین المللی بهره مند شوند.

پس شرکت های ویزا کارت و مستر کارت فقط شبکه ای هستند که پرداخت های بین بانکی را پردازش می کنند. آنها همچنین به مشتریان بانک ها کمک می کنند تا از امنیت بالا در پرداخت و حفاظت در برابر سوء استفاده های احتمالی، بهره مند شوند. این کارت ها، به یکی از درگاه های این دو شرکت متصل می شوند و امکان پرداخت بین المللی را فراهم می کنند.

 

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت چیست؟

علت اینکه ویزا کارت و مستر کارت Visa Card Master Card به یک اندازه محبوب هستند و گاهی مشتریان بین انتخاب یکی از این دو دچار مشکل می شوند، این است که قابلیت های آنها تا 99 درصد مشابه یکدیگر است. تفاوت های بسیار جزئی و کوچک ِویزا و مستر کارت باعث شده است تا انتخاب یکی از میانِ این دو بسیار سخت باشد.

هر دوی این شبکه ها، پوشش و گستردگی کامل دارند. اگر یک فروشگاه مستر کارت قبول کند، احتمال اینکه ویزا کارت هم قبول کند بسیار زیاد است. شما می توانید در انتهای صفحه‌ی اصلی هر فروشگاه اینترنتی یا یک فروشگاه فیزیکی مورد قبول بودن/ نبودنِ مستر و ویزا کارت را بررسی کنید. سرعت و امنیت این دو کارت نیز بسیار بالا و مشابه یکدیگر است. اما دقیقا تفاوت آنها در چیست؟

به جای توجه به اسم ویزا و مستر کارت بهتر است موقع انتخاب ِیکی از آنها به ویژگی های آنها و محدودیت هایی که دارند توجه کنید. زیرا شرکت های مستر و ویزا کارت کاملاً شبیه یکدیگر عمل می کنند. ویژگی های هریک از این کارت ها را بانک صادر کننده‌‌ی آنها تعیین می کند. پس توجه به استاندارد بانک صادر کننده کارت، در تعیین ویژگی های آن نقش بسزایی دارد.

مثلا ممکن است یک بانک، ویزا کارت به دلار صادر کند در حالی که یک بانک دیگر ویزا کارت را به واحد یورو صادر نماید. همینطور این بانک ها هستند که دسته بندی ِمستر و ویزا کارت را به کلاسیک، گلد و غیره انجام می دهند، نه شرکت های ویزا و مستر کارت.

 

چگونه ویزا کارت یا مستر کارت بگیریم؟

خرید ویزا کارت مجازی یا خرید ویزا کارت فیزیکی در ایران با سایر کشور ها – به دلیل محدودیت های بانکی و تحریم ها – متفاوت است. شما می توانید از شرکت های واسطه‌ی معتبر داخلی برای دریافت ویزا کارت یا مستر کارت اقدام کنید. روش ساخت حساب های مربوط به ویزا و مستر کارت در این شرکت ها معمولا به شکل prepaid انجام می شود. در نتیجه امکان تهیه فوری ویزا کارت مجازی یا فیزیکی وجود دارد.

روش بعدی مراجعه به کشور ترکیه و دریافت ویزا کارت و مستر کارت Visa Card Master Card از طریق یکی از بانک های این کشور است. برای انجام این کار باید در یکی از بانک های ترکیه مثل بانک زراعت، حساب باز کنید. شایان ذکر است که ویزا یا مستر کارت مجازی برای خرید های اینترنتی که نیازی به وجود فیزیکی کارت نیست، مناسب است. اما کارت فیزیکی مستر یا ویزا کارت با اعتبار 3 الی 5 سال برای سفر، انتقال پول و شرایطی که به وجود ِکارت نیاز است، مناسب تر است. کارت های مجازی ویزا یا مستر کارت بعد از اتمام موجودی قابل شارژ مجدد نیستند.

جهت آشنایی با لیست صرافی های آنلاین ارز دیجیتال و بروکرها بر روی مطلب کلیک کنید.

 

چه کسانی به ویزا کارت و مستر کارت نیاز دارند؟

با کمک ویزا کارت و مستر کارت Visa Card Master Card می توانید از فروشگاه های آنلاین اینترنتی مانند آمازون خرید کنید. هیچ وب سایت خارجی در حال حاضر وجود ندارد که از این دو نوع کارت پشتیبانی نکند. جابجایی پول از طریق کارت های اعتباری ویزا و یا مستر بسیار آسان است. وقتی در سفر هستید، این آپشن به کارتان می آید. شما همچنین می توانید با کمک ویزا یا مستر کارت، به کیف پول های پی پال به راحتی وصل شوید. این ویژگی، بیشتر مناسب برنامه نویس ها و کسانی است که کار اینترنتی بین المللی انجام داده و همیشه برای جابجایی پول به مستر یا ویزا کارت ِخود با چالش جدی روبه رو هستند.

 

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی