09102212635 واتس اپ info@deyarz.com

آیا خرید زمین مجازی در متاورس سرمایه گذاری خوبی است؟

 

همواره در دنیای واقعی مالکیت زمین جزو دارایی ‌های اصلی افراد به حساب می آید. اشخاص زیادی در پی خرید زمین و سرمایه ‌گذاری در آن هستند. خرید زمین مجازی نیز جزو سرمایه گذاری هایی است که در متاورس ارزشمند است. قطعات املاک و زمین های موجود در پلتفرم های متاورس شاید از نظر فیزیکی قابل لمس نباشند ولی در دنیای مجازی امکان خرید و فروش آنها وجود دارد.

در حال حاضر مراودات اقتصادی میان دنیاهای مجازی و واقعی به طور فزاینده ای گسترش یافته است. دسترسی به اکثر خدمات مورد نیاز زندگی بشر در دنیای واقعی مکانیزه شده و به راحتی با فشار یک دکمه امکان پذیر است. این امکانات در متاورس نیز با وجود توکن های NFT، گیم ‌های بلاک چین و پرداخت با ارز‌های دیجیتالی در حال توسعه است و به راحتی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

 

املاک متاورس

احتمال دارد به نظر برخی افراد خرید زمین مجازی به خاطر واقعی نبودن دارای ارزشی نباشد ولی در حال حاضر خرید و فروش این زمین­ها با استقبال زیادی روبرو شده است. به عنوان نمونه در نیمه سال ۲۰۲2، قطعه زمینی به ارزش 5 میلیون دلار در TCG World توسط Curzio خریداری شد.

اساس خرید و فروش انواع زمین های متاورس مبتنی بر اصول فروش NFT و به همان سادگی می باشد. بیشتر پلتفرم‌های متاورس از طریق یک پلتفرم دسکتاپ به خریداران علاقه‌مند، نقشه زمین های متاورس و اطلاعاتی از مکان، مساحت کل، میانگین قیمت‌ها، کارایی آن و تاریخچه معاملات را عرضه می­کنند.
پس از انتخاب و خرید زمین سند مالکیت آن بر روی یک بلاک چین ایمن حک می شود. سپس می توانید در بازار متاورس خود یا پلتفرم ثانویه NFT مانند OpenSea و Binance NFT آن را به عنوان NFT مبادله کنید.

 

خرید زمین مجازی چه کاربردی دارد؟

در حال حاضر قیمت زمین های مجازی به بالاترین حد خود رسیده است. بسیاری از کاربران، خرید زمین مجازی در متاورس را فرصتی برای کسب درآمد از دارایی های مجازی می دانند. البته تعدادی از سرمایه گذاران ایجاد هیاهو در بازار NFT را سبب دامن زدن به افزایش قیمت زمین دانسته اند. برخی از فعالیت های درآمدزایِ موجود عبارتند از:
خرید و فروش زمین: کاربران می توانند یک قطعه زمین مجازی را انتخاب کنند و پس از ثبت مالکیت و نشانه گذاری آن را دوباره بفروشند.

ساختن بنا روی زمین: بسیاری از صاحبان زمین برای استفاده خود یا کاربران دیگر، روی زمین خود ساختمان می سازند. ساختمان ها شامل باشگاه ها و کلوپ های دیجیتال، تالار های کنسرت، فروشگاه ها و گالری های NFT می باشد.

ساخت بنا بر روی زمین مجازی

دلال املاک: دلالان اختصاصی املاک و مستغلات در متاورس، رابط فروشندگان با خریداران هستند. آنها به خریداران در مورد مدیریت بهتر زمین ‌های متاورس توصیه هایی می‌کنند.
تبلیغات: زمین هایی در متاورس به مکان های ارزشمند برای اهداف تبلیغاتی تبدیل می شوند. صاحبان این زمین ها می توانند به شرکت ها اجازه دهند در قبال پرداخت اجاره، از آنها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنند.
برگزاری رویدادها و ارائه خدمات: از زمین ها در متاورس برای میزبانی رویدادها، نمایشگاه ها و اجرای خدمات استفاده می شود. به عنوان نمونه Sandbox کاربران خود را تشویق می‌کند تا مراسم بازی یا فعالیت‌های آموزشی را ترتیب دهند. با انتشار و برگزاری این مراسم دیگران می­توانند از آنها بهره‌مند شوند.

 

 

چگونه در متاورس زمین مجازی بخریم؟

جهت آموزش نحوه خرید زمین مجازی، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:
یک کیف پول دیجیتال باز کنید. برای انجام تراکنش در بیشتر متاورس ها نیاز به داشتن ارز دیجیتال دارید. از کیف پول دیجیتال برای نگهداری ارز مجازی و دارایی های دیجیتالی استفاده می شود. انتخاب کیف پول بستگی به پلتفرم متاورس مورد نظر شما دارد. برخی از کیف پول های دیجیتال برتر MetaMask و Binance Chain هستند. مهم است کیف پول دیجیتالی را انتخاب کنید که از واحد پول پروژه Metaverse که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، پشتیبانی ‌کند.

با کلیک بر روی لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال خارجی و بروکرها ، ویژگی آنها را جستجو کنید.

 

خرید زمین مجازی

 برای خرید زمین مجازی نیاز به مقدار کافی از ارز متاورس مورد نظر خود دارید. برخی از پرطرفدارترین ارزهای متاورس مانند $MANA، $SAND و $ETH را می توانید از صرافی های معروف Binance، Coinbase یا KuCoin بخرید.
متاورس خود را انتخاب کنید. در پلتفرم های مشهور مانند Decentraland و Sandbox می توانید زمین های مجازی را به ترتیب با پرداخت توکن هایی مانند MANA و SAND بخرید. مساحت و قیمت زمین در متاورس ها متفاوت است. می توانید به راحتی با رجوع به نقشه زمین های متاورس جزئیاتی مانند قیمت، ابعاد زمین و مالک فعلی را در متاورس های مختلف مقایسه کنید.

خرید خود را تایید کنید. پس از داشتن پول و کیف پول دیجیتال و انتخاب قطعه زمین، می­توانید به سادگی به بازار متاورس بروید و روی گزینه خرید کلیک کنید. زمانی که معامله خرید املاک شما تایید و اجرا شد، میتوانید NFT خود را در کیف پولتان ببینید. در این صورت نام شما به عنوان مالک جدید زمین ثبت شده است.

پس از اتمام مراحل خرید زمین مجازی، می توانید تصمیم بگیرید که با زمین خود چکار کنید. ممکن است آن را برای مدتی نگه دارید، ساختمانی بر روی آن بسازید یا برای کسب سود آن را دوباره بفروشید.

 

دی ارز ، مرجع تخصصی معرفی بازارهای مالی